Cookies Op onze website wordt gebruik gemaakt van cookies die door zowel AB Zuid-Holland als derde partijen worden geplaatst. Dit doen wij zodat jij optimaal gebruik kunt maken van de functionaliteiten op deze website en om inzicht te verkrijgen in het bezoekersgedrag. Door op ‘Akkoord’ te klikken geef je toestemming voor het plaatsen van alle cookies voor de doeleinden zoals beschreven in onze privacy- en cookieverklaring.

AB investeert in nieuwe Sproeicombinatie

06-05-2019

AB Zuid-Holland investeert in gloednieuwe Sproeicombinatie
AB Zuid-Holland is een van de grootste personeelsorganisaties voor de agrarische sector, bouw, techniek, logistiek, groenvoorziening en grond-, weg-, en waterbouw. Met zo’n 60 jaar ervaring werken dagelijks ruim 900 medewerkers bij zeer uiteenlopende opdrachtgevers vanuit drie locaties in Zuid-Holland en zelfs daarbuiten. De coöperatieve personeelsvoorziener biedt haar 1300 leden en overige klanten extra meerwaarde door ook machines mét personeel aan te bieden. Een van de bekendste boomkwekerijmachines in de omgeving van Hazerswoude-Dorp is de zogeheten ‘Sproeicombinatie’. Onlangs is een van de drie sproeicombinaties vervangen voor een nieuwe en zeer wendbare machine. ‘’Een gezamenlijke investering in een gezonde toekomst, aldus directeur Ronald Vollenberg. Daar is AB Zuid-Holland ontzettend trots op!’’


Gezamenlijke investering
Leden en klanten van AB Zuid-Holland hebben de mogelijkheid gebruik te maken van de machines van AB Zuid-Holland. ‘’Voor de meeste kwekers is het niet rendabel om dermate grote machinale investeringen te doen; de coöperatie kan die wel doen voor haar leden, vertelt Ronald Vollenberg. We inventariseren de behoeften van onze leden en investeren op basis daarvan in onder andere machines, waaronder de nieuwe Sproeicombinatie. We zien dit echt als een meerwaarde voor de leden. Zij kunnen een beroep doen op de Sproeicombinatie, zodat de gewassen naar behoren groeien en ontwikkelen. En daar betalen zij dan het ledentarief voor.’’ AB Zuid-Holland verzorgt onder andere onderhoud aan de machines, koopt de middelen gezamenlijk in en traint en leidt haar medewerkers op om de machines te mogen bedienen.


Technische details
Om de gewassen gezond en vitaal te houden worden biologische- en/of chemische middelen ingezet. Deze middelen worden via de Sproeimachine over de gewassen verspreid. De nieuwe Sproeicombinatie heeft een spanwijdte van 33 meter en heeft de doppen op 25 centimeter afstand van elkaar. De machine kan rijden op een pad van slechts twee meter breed. De spuitcomputer is volautomatisch; hoe snel de machine ook rijdt, de ingestelde afgifte blijft hetzelfde, tot max. 1500 liter per hectare. Dankzij de moderne cabine komen er geen ongewenste stoffen de cabine in. Naast de nieuwe machine, zijn er nóg twee sproeicombinaties; één met een spanwijdte van 52 meter en één van 42 meter. Deze machines kunnen rijden op een pad van 2,5 meter.


Team Sproeicombinatie
Het team van de Sproeicombinatie bestaat uit drie vaste werknemers en twee flexibele krachten. Onze nieuwe aanwinst is Sharon Blok. ‘’Je ziet mensen wel eens verbaasd kijken als ze mij achter het stuur op zo’n reusachtige machine zien zitten, lacht Sharon.’’ Ze vindt het heel leuk om in contact te zijn met verschillende opdrachtgevers. ‘’Je bouwt binnen no time een band met elkaar op.’’ ‘’De spuitwerkzaamheden zijn heel seizoensgebonden en alles is weersafhankelijk, aldus Dirkjan de Vries, coördinator Sproeicombinatie. Om onze leden en klanten zo goed mogelijk te bedienen, proberen we alle aanvragen op te pakken en in te vullen. Flexibiliteit is hierbij het sleutelwoord. We merken dat onze leden en klanten dit kunnen waarderen, dus zetten we de koers zo door!’’

Afbeelding: Sproeicombinatie mei 2019
Onderschrift foto: v.l.n.r. Dirkjan de Vries (coördinator Sproeicombinatie), Ronald Vollenberg (directeur) en Sharon Blok (medewerker Sproeicombinatie) AB Zuid-Holland
Deel dit bericht